HIDROLOG - GOST UČENIKA 2.A RAZREDA
Autor: Administrator , 29. 3. 2022.

U sklopu Tjedna darovitih učenika i obilježavanja Svjetskog dana voda, 28. ožujka održalo se zanimljivo i korisno predavanje.

Hidrolog je riječ kojom se predstavio Matejev tata, gospodin Nenad Kovačićek kad je došao u naš, 2.a razred. Bili smo pripremljeni na „novu riječ“ jer smo predstavljali zanimanja naših roditelja i saznali čime se oni bave, čime se u svojem poslu koriste, zašto su odabrali baš to zanimanje, što im je osobito lijepo, a što im je teško na njihovom poslu.

Za vas koji ne znate, hidra je riječ grčkog porijekla i znači voda, a hidrolog je čovjek koji proučava vode. Matejev nam je tata u ugodnom poslijepodnevnom druženju ispričao mnogo interesantnih stvari o vodama. Ponovili smo koje su to vode tekućice, a koje vode stajaćice, naučili smo određivati lijevu i desnu stranu obale te kako voda neprestano kruži u prirodi.

Jako nam je bilo interesantno gledati i slušati koje poslove gospodin Kovačićek obavlja na vodama – hrvatskim rijekama, a najinteresantnije je bilo vidjeti sprave koje koristi u radu – njih smo i „iskušali“ u razredu: mjerili smo brzinu kretanja vode i dubinu riječnog korita.

Naš sugovornik jako voli svoj posao jer mu je omogućio da vidi mnoga bogatstva i prirodne ljepote naše zemlje, osobito rijeke i jezera.

Gospodin Nenad nas je pohvalio jer smo mnogo toga znali o vodama i postavljali znatiželjno mnoga pitanja. Poručio nam je da marljivo učimo kako bismo jednoga dana mogli odabrati željeno zanimanje.

Na kraju nam je Matejev tata podijelio poklone Državnog hidrometeorološkog zavoda, ustanove u kojoj je zaposlen.