« Ožujak 2024 »

JELOVNIK OZUJAK 2024..docx

Globovci ugostili učenike OŠ Gornja Stubica
Autor: Administrator , 23. 3. 2015.

U srijedu, 11. ožujka našu školu posjetili su globovci iz OŠ Gornja Stubica. Pokazali smo im naše mjerne postaje na kojima marljivo radimo tijekom cijele godine i prikupljamo podatke koje potom šaljemo u NASA bazu.

I oni prate fenologiju lipe, baš kao i mi. S obzirom da oni imaju klon prave Gupčeve lipe dogovorili smo se da ćemo svakako doći do njih i nabaviti takav klon kako bi mogli uspoređivati rast  i razvoj pupova na našoj i kloniranoj lipi.

Odmah smo iskoristili priliku i ravnalima provjerili jesu li već pupovi počeli rasti, no zaključili smo da još spavaju. Šteta!

Kad smo već bili vani izmjerili smo i temperaturu tla na 5 i 10 cm. Svima je bilo jasno da je temperatura veća tu uz školu nego na našoj mjernoj stanici za tlo i to zbog blizine školskih zidova, asfalta i betona. No, nismo se dali smesti!

Baš kao i globovci iz Stubice i mi smo se pohvalili da redovito radimo atmosferska mjerenja. Njima se jako svidjelo što je naša meteorološka kućica sigurna na balkonu, jer njihovu kućicu često znaju oštetiti učenici koji ne znaju koliko je globovcima važno svakodnevno mjerenje.

Bilo je oblačno pa se na žalost nismo mogli pohvaliti kako znamo prepoznati i oblake. No, jedno je sigurno, bit će još prilike za zajedničke susrete i nadmetanja u znanju.

Svi globovci znaju da se tlak zraka mjeri u zatvorenoj prostoriji. Naše goste oduševio je naš staaaari barometar smješten u učionici geografije.

Na kraju našeg obilaska veeeelikeee škole, rekli bi naši gosti, izmijenili smo korisne i vrijedne poklone jedni drugima. Poželjeli smo jedni drugima uspješno prikupljanje i slanje podataka, te pripremanje za novu smotru ove školske godine.

Vidimo se u Đurmancu! Sretno svima!!!!