Pješice u školu
Autor: Administrator , 9. 4. 2015.

U petak, 10. travnja planiramo akciju „Pješice u školu“ radi promocije zdravog života. Pješačenje ima mnogostruke pozitivne učinke na zdravlje i dobro raspoloženje jer jača srce, ubrzava metabolizam, jača mišiće, povećava koncentraciju i pamćenje, blagotvorno djeluje na san… Za zdrav život važno je i redovito vježbanje. Tjelesna aktivnost potiče rad mozga, smanjuje umor, izoštrava razmišljanje, jača imunitet, daje energiju… sve su to dobri razlozi zašto bi trebali što češće vježbati.

Stoga pozivamo sve učenike koji su u mogućnosti da sutra u školu dođu pješice, a posebno njihove roditelje, djedove i bake te ostale članove obitelji koji učenike voze u školu da taj dan odluče zajednički doći pješice. Prilikom pješačenja do škole važno je učenike upozoriti na sigurno ponašanje u prometu. Za pješačenje se krećite po nogostupu, cestu prelazite na pješačkom prijelazu, ako postoji semafor čekajte zeleno svjetlo te pogledajte na lijevu i desnu stranu prije nego prijeđete cestu.

S ciljem osvješćivanja učenika na važnost redovitog kretanja i vježbanja kojim se smanjuje vjerojatnost javljanja bolesti lokomotornog sustava, početkom školske godine započeo je projekt „Loko Moto“ za učenike razredne nastave. Sutrašnjim dolaskom u školu pješice te vježbanjem na platou ispred škole, projekt će se finalizirati. Ali, kraj projekta ne znači da učenici više ne moraju dolaziti pješice u školu i vježbati, već naprotiv, potiče ih se da na taj način doprinose zdravlju svog organizma.