Svjetski dan sporta
Autor: Administrator , 30. 5. 2015.

U srijedu, 27. svibnja obilježili smo Svjetski dan sporta. Učenici predmetne nastave sudjelovali su u brojnim sportskim aktivnostima koje su za njih priređene na različitim sportskim terenima u Zaboku i njegovoj okolici. Počevši od aktivnosti u našoj školi, u maloj dvorani bio je početni trening kickboxinga koji je prezentirao trener Zvonko Kar i mlade snage učenika 1. i 2. razreda koje su učlanjene u kickboxing klub. U velikoj dvorani učenici su uz profesionalnog trenera učili osnove košarke, gimnastičarke su isprobale nove sprave, a stolnotenisači su imali priliku zaigrati protiv našeg vjeroučitelja Danijela Cvetka. Za one vješte s loptom, na nogometnom igralištu Mladost nogomet su zaigrale muška i ženska ekipa.

Kako je pucati iz zračne puške, učenici su iz prve ruke doznali u Streljačkom društvu Tekstilac. Odmah su mogli provjeriti je li teže pucati ili ravno baciti tešku kuglu koja će srušiti što više čunjeva. I pucanje i kuglanje zahtijeva iznimnu preciznost, a što se učenicima više svidjelo teško je odrediti.

Da za bavljenje sportom nisu potrebni rekviziti, pokazali su trekaši koji su međusobno održali i natjecanje. Najprije je učenike s pravilima trekinga upoznao predsjednik Zagorje adventure teama Samir Bašić, a zatim su trčali zahtjevnom stazom dugom oko 4 500 metara. Od učenika najbolji je bio Jan Grabrovečki iz 8.a razreda, a od učenica Klara Očić iz 8.d razreda.

U dobroj kondiciji bili su i pješaci na Picelj. Nakon duge rute, došli su do planinarske kuće odakle su uživali u pogledu na zagorske brege i mali botanički vrt te skupili snage za povratak prema školi.