Autor: Administrator , 27. 10. 2015.

U tjednu posvećenom Ksaveru Šandoru Gjalskom, obilježili smo Dan škole. U prigodnom programu koji je pripremila učiteljica Valerija Novak nastupili su učenici matične, Područne škole Špičkovina i Osnovne glazbene škole. Na početku, svim prisutnima obratili su se zamjenica gradonačelnika Nevenka Gregurić, zabočki župnik Marijan Culjak i dožupanica Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek te ravnatelj Tomislav Polanović.

Nakon uvodnih riječ, došao je red na glazbu. U izvedbi „brass“ kvinteta koji čine učenici Luka Budjak, Karlo Firšt, Hrvoje Grah, Dino Posavec i Nikola Kuhar čuli smo „Raiders march“ Johna Williamsa, a školski pjevački zbor pod vodstvom Mateje Bunčić izveo je „Šeboj“ i „Mak“ Lovre Županića.

Gjalski, po kome naša škola nosi ime, bio je književnik i političar čiji zapisi donose društvenu kritiku doba u kojem je živio, a koliko su nam shvatljivi u suvremenom društvu pokazali su učenici 7. razreda interpretirajući ih. Kako smo u tjednu Gjalskog obilježili i 30 godina Male nagrade Gjalski, učenicima dramske skupine nagrađeni rad Lorene Sitarić Knezić iz 2007. godine poslužio je kao predložak za dramsku igru „Dnevnik jedne gliste“.

Učenice Ema Kralj i Jana Šepec oduševljavaju svojim glasom, a to su ponovno potvrdile izvedbom pjesme „Katarinčice“ s kojom su nastupile i na „Malom kaju“. Zahtjevnu skladbu „Manha de carnaval“ Luiza Bonfa na gitari izvela je Lucija Katić, a Sara Balen na klarinetu „Clair et net“ Jeana Brouquieresa.

Prošle nastavne godine posebno smo bili ponosni na učenike područne škole Špičkovina koji su u sklopu projekta „Naši zdenci“ osmislili slikovnicu „Gabrek i Zdenček“. Na temelju slikovnice nastao je i igrokaz koji su izveli učenici Monika Jurina, Filip Tretinjak i Gabriel Kolar Kovač. Iz iste škole učenica Marta Veverec izrecitirala je pjesmu „Zlatni listopad“, a Paula Dugorepec očarala nas pjesmom „Žuta pjesma“. Nastavljajući u raspjevanom tonu, učenici 5. razreda uz soliste Janu Šepec i Tina Grabrovečkog te klavirsku pratnju učitelja Nikole Santra i Magdalene Škreblin na klarinetu izveli su pjesmu „Ptican Dodo“. Rasplesani 3. razred u crvenim majicama pokazao nam je zašto stvari dobivaju krila.

Nakon bogatog programa, uslijedio je središnji dio u kojem su učenici koji su ostvarili zapažene rezultate na županijskim i državnim natjecanjima u području sporta, znanosti, glazbe i umjetnosti dobili pripadajuće nagrade u vidu knjiga. Popis nagrađenih učenika možete vidjeti u privitku.

I, tako suvremenim plesom učenica Jelene Boić, Lade Iveković, Eve Vrgoč i Paule Herceg te gitarskim dvobojem Vida Leža, Maksa Hercigonje i Brune Krizmanića uz pratnju bubnjeva Karla Kunovića završila je svečanost Dana škole.

Popis_nagradenih.doc (33.50 KB)