NOVIGRADSKO PROLJEĆE 2022.
Autor: Administrator , 21. 4. 2022.

Škola stvaralaštva „Novigradsko proljeće“ okuplja darovite učenike i učitelje koji se bave jezično-umjetničkim stvaralaštvom. Ove se godine Škola stvaralaštva održala u online okruženju, a troje učenika i jedan mentor naše škole sudjelovalo je na kreativnim radionicama. Sara Premerl Peštaj, učenica 8.c razreda, sudjelovala je na Literarnoj radionici, kao i njena mentorica, učiteljica Hrvatskog jezika Lucija Mlakar. Voditelj Literarne radionice bio je profesor Branko Čegec. Učenici Greta Ciglenečki i Jakov Kolar iz 7.b razreda sudjelovali su na Lutkarskoj radionici koju je vodila umjetnica Kruna Tarle, a Jakov Tepeš, učenik 7.a razreda, sudjelovao je u Skladateljskoj radionici pod vodstvom glazbenika Damjana Vasiljevića. Polaznici su uživali u kreativnim idejama i aktivnostima, a to svjedoče i brojni radovi koji su nastali na radionicama, a komentari naših učenika su vrlo pozitivni!

Sara Premerl Peštaj: „Ovo mi je bio prvi put u Školi stvaralaštva. Svaka radionica, svaki dan, svaki sat i svaki trenutak bio mi je dragocjen. Uistinu sam uživala. Nažalost, susret nije bio uživo kako bismo se svi bolje upoznali, no nema veze.“

Greta Ciglenečki: „Bilo je jako poučno i zabavno, bez obzira na to što smo bili online. Moja mentorica me zainteresirala za rad i svaki dan smo radili nešto novo. Nadam se da će sljedeće godine biti uživo i sigurno ću se ponovno prijaviti!“

U privitku teksta možete vidjeti neke od nastalih radova na radionicama.

S veseljem očekujemo sljedeću godinu i novo Novigradsko proljeće!

Lucija Mlakar, prof.

Ogledalo Greta Ciglenečki