NAŠE ŠESTAŠICE NA ŽUPANIJSKOM NATJECANJU "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"
Autor: Administrator , 10. 3. 2024.

Učenice šestog razreda Mirta Gregurić, Dora Kužnar i Klara Gretić na školskom su natjecanju, svaka zasebno, osvojile bodove koji su ih odveli na županijsko natjecanje iz čitanja s razumijevanjem. ,,Čitanjem do zvijezda“ natjecanje je koje promovira važnost čitanja u mladih osoba kako bi razvijale svoju maštu, izražajne mogućnosti i gradile svoje kritičko mišljenje.

Ove je godine natjecanje održano 1. ožujka u OŠ Janka Leskovara u Pregradi. Zadatak je bio pročitati tri zadana romana te sudjelovati u kvizu koji se temelji na detaljima iz fabule, portretima likova, iščitavaju poruka djela te na činjenicama i zanimljivostima iz romana te životopisa autora i ilustratora djela. Osim toga, učenica Dora Kužnar izradila je i predstavljala plakat na temu tih triju romana za mlade.

Mirta, Dora i Klara uspješno su predstavile našu školu, timski osvojivši ,,zlatnu sredinu“. Podršku učenicama u pripremanju i sudjelovanju u natjecanju pružile su njihove mentorice, učiteljice Valerija Novak i Lucija Laljak.

Natjecanje ,,Čitanjem do zvijedzda“ dokazuje svoj smisao u poticanju na čitanje i time što naše učenice jedva čekaju sljedeću godinu te nove knjige kako bi svojoj ljubavi prema čitanju sada mogle pridružiti i stečeno dragocjeno iskustvo.