« Svibanj 2024 »

DODIJELJENE NAGRADE I ZAHVALNICE ZA LIKOVNE I LITERARNE RADOVE
Autor: Administrator , 14. 2. 2020.

U organizaciji Udruge veterana specijalne policije Domovinskog rata „Barun“ proveden je likovno-literarni natječaj na temu Domovinskog rata za najbolja ostvarenja učenika osnovnih i srednjih škola. Cilj ovoga natječaja jest promicanje istine o Domovinskom ratu i edukacija učenika te promišljanje zadane teme na umjetnički, likovni ili literarni način. Svečana dodjela održala se 11. veljače u galerijskom prostoru Gradske knjižnice „K. Š. Gjalski“ u Zaboku gdje je i postavljena izložba najboljih učeničkih radova. Na natječaju je sudjelovalo dvadesetak učenika naše škole koji su dobili zahvalnice i priznanja. Drugu nagradu za likovni rad osvojila je učenica 7. a razreda Marta Veverec (mentor Željko Kropf), drugu nagradu u kategoriji literarnih radova za lirski rad „Vukovar“ osvojila je učenica 7. c razreda Klara Šepec (mentorica Tina Marušić), a treću je nagradu za prozni rad „Ljubav ne dozvoljava rat“ osvojila učenica 7. d razreda Ema Majstorović (mentorica Tina Marušić). U glazbenom dijelu svečanu su dodjelu upotpunili nastupi učenica 8. razreda Eme Kralj i Melani Sinković koje su pod vodstvom mentora Nikole Santra izvele pjesme „Neka cijeli ovaj svijet“ i „Sanjajte, bježe godine“. Dodjelu je pratila i učenica 7. razreda Aurelia Gustović, članica Školskog volonterskog kluba (voditeljica Ružica Kotarski). Učenicima i mentorima dodijeljene su vrijedne nagrade i priznanja, a nadamo se i vjerujemo da će ova priznanja naše talentirane učenike motivirati i dalje u novim likovnim i literarnim ostvarenjima!

Vijest napisala Tina Marušić