« Svibanj 2024 »

USPJESI NAŠIH UČENIKA NA ŽUPANIJSKOJ SMOTRI LIDRANO
Autor: Administrator , 12. 3. 2020.

Županijska smotra LiDraNo održana je u utorak 10.ožujka u Srednjoj školi Krapina.

U kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa sudjelovao je naš učenik 5. razreda Jakov Kolar (mentorica Ljerka Gajski Markulin). Jakov je izveo monolog Na prste (prema literarnom radu učenika Gregora Petrovića objavljenom u zborniku LiDraNo 2016.).

Županijsko povjerenstvo, glumci Ivan Đuričić, Mirela Videk i Dea Presečki, bilo je oduševljeno njegovim nastupom. Jakovljev nastup, među oštrom konkurencijom od četrnaest osnovnoškolskih nastupa, odabran je za sudjelovanje na ovogodišnjoj državnoj razini smotre LiDraNo.

U kategoriji literarnih radova na županijskoj smotri LiDraNo sudjelovala je učenica 6. razreda Sara Premerl Peštaj (mentorica Lucija Mlakar) radom Susedski trači i zgode, a u kategoriji novinarskih radova sudjelovala je učenica 8.razreda Tara Valić (mentorica Valerija Novak) radom Putovanje u Cambridge.

Rad učenice Tare Valić Putovanje u Cambridge županijsko povjerenstvo predložilo je za sudjelovanje na državnoj razini smotre Lidrano.

Čestitamo našim učenicima i nadamo se da će ovi uspjesi potaknuti i ostale naše kreativne učenike da se dogodine uključe u sudjelovanje na smotri LiDraNo.

KRATAK OSVRT NA NASTUP I NA NOVINARSKI RAD

Za monolog Na prste u izvedbi Jakova Kolara, učenika 5.b razreda, županijsko je povjerenstvo imalo samo riječi hvale i zasluženo ga odabralo za sudjelovanje na državnoj razini ovogodišnje smotre LiDraNo u kategoriji pojedinačnih scenskih nastupa. Jakova je za nastup pripremala prof. Ljerka Gajski Markulin.

Jakov je svojim monologom Na prste uvjerljivo i samouvjereno pred publiku donio vedru priču o kupanju s prijateljima i o svojim pokušajima da pristupi plavokosoj djevojčici koja mu se na prvi pogled svidjela. Povjerenstvo je pohvalilo zanimljiv odabir teksta primjeren njegovoj dobi, spontanost i prirodnost u nastupu te odlično postavljene i naglašene rečenične naglaske u cijelom monologu.

Članica Povjerenstva Mirela Videk Hranjec, kazališna, televizijska i filmska glumica, istaknula je kako ih je Jakov  svojim nastupom podsjetio na ljepotu dječjeg svijeta i prvih simpatija. Jakov je svojom izvedbom pokazao svoj glumački talent, čarolijom glasa i pokreta odveo je publiku u svoj svijet koji je zanimljivo i originalno prikazao na pozornici.

Novinarski rad Tare Valić, učenice 8.b razreda, županijsko je povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na državnoj razini ovogodišnje smotre  Lidrano.  Članak pod nazivom ,,Putovanje u Cambridge“ nastao je pod mentorstvom prof. Valerije Novak i tematizira vrijednosti učenja stranih jezika te upoznavanje drugih kultura.  Tara svojim izgrađenim novinarskim stilom kreativno uočava i bilježi detalje koji poput mozaika stvaraju sliku današnjeg svijeta i društva, ne zaboravljajući isticati dvije najveće vrijednosti koje treba neprestano osvještavati i poticati: prijateljstvo i toleranciju među mladim ljudima kao temelja bolje budućnosti.

PUTOVANJE__U__CAMBRIDGE.docx (16.88 KB)