Kretanje u pravom smjeru
Autor: Administrator , 24. 9. 2012.

I ove godine, od 16. do 22. rujna, uključili smo se projekt  Europski  tjedan kretanja. Središnja tema tjedna bila je "Kretanje u pravom smjeru". U tom smjeru održane su brojne i zanimljive aktivnosti i radionice, a koje se mogu pogledati pod opširnije.

Radionice u razrednoj nastavi:

Učenici su se upoznali sa igricom Ozzy Ozone.

Učenici  prvih razreda

Učenici 1. razreda su iz starog papira radili ukrasne cvjetove.

Napravili bojanku Ozzy Ozone te su je bojali.Učenici područnih škola pješačili po svojim mjestima.

Učenici drugih razreda

Učenici 2.a su dramatizirali priču preoblikovali je u lutkarsku predstavu. Učenici 2.b i 2.c su napravili plakat „ Ozzy, Ozzy Zemljici pomozi !“  Učenici područnih škola su istraživali teren, sigurno se kretati u prirodi.

Učenici trećih razreda su  proučavali  "Autohtone biljke i životinje zavičaja"  te pripremili izložbu pismenih i likovnih radova, te   plakat .

Učenici četvrtih razreda - na radionici kroz aktivno slušanje priče o zaštiti zraka i ozona, prikaz  stripa „Ozzy Ozone“ i predavanje „Ozon – zaštitni omotač Zemlje“ su istraživali što je ozon i  eko teme te su napravili plakate sa eko porukama.

Učenici matične škole su otišli na Picelj, te se učili sigurno kretati.

Predmetna nastava

Učenici Eko grupe su napravili plakat i Eko sliku od prirodnog materijala, motiv prirode.

Članovi PCK-a su napravili plakat pod motom: „Krećimo se sigurno i budimo zdravi !

Obiljezavanje_Europskog_tjedna_kretanja_2a.doc (11.47 MB)