Kad se male ruke slože
Autor: Administrator , 22. 11. 2015.

U prepunoj auli naše škole u petak, 20. studenog održana je 12. humanitarna priredba „Kad se male ruke slože, duga se dohvatiti može“ za pomoć učenicima u financiranju Škole u prirodi nastaloj prema zamisli učiteljice Anice Ladišić i majke učenika 4. razreda, Dušanke Mikulec Mikac. U bogatom glazbeno-recitatorsko-plesnom programu koji je osmislila pedagoginja Ružica Kotarski, a pripremili su ga učenici 4. razreda sa svojim učiteljicama, nastupili su učenici osnovne i glazbene škole, Dječja folklorna skupina Ansambla Zabok i Dječji zbor „Zabočki mališani“ Društva naša djeca koji su pjesmom otvorili svečani program. Posebnu dobrodošlicu pjesmom „Glazba spaja nas“ poželjeli su učenici 4. razreda koji su se na taj način zahvalili svima koji su podržali ovu priredbu. Ove godine program je bio posebno svečan jer se tom prigodom obilježio Sveopći dječji dan, deset godina Akcije grad Zabok prijatelj djece i deset godina postojanja Dječjeg gradskog vijeća.

Kako je geslo priredbe „Duga se dohvatiti može“ sve nas je zanimalo tko je kraljica duge. U zanimljivoj scenskoj igri učenika 4. razreda ona se pojavila s čarobnim štapićem i sve oko sebe obasjala čarobnim bojama. Dio te čarolije na pozornicu su donijele i učenice Ema Kralj i Jana Šepec koje su oduševile izvedbom pjesme „Katarinčice“. Nakon vokalne izvedbe, red je došao i na instrumentalne. Učenica Nela Krznar izvela je valcer i etidu na klaviru, Lovro Mutavčić pokazao je čari klarineta, Doroteja Dolenec izvela je blues na gitari, Luka Tisanić preludij na klaviru, a Vid Kralj i Lovro Sente pokazali su kako zvuči duet saksofona.

Tijekom priredbe saznali smo i da stvari mogu dobiti krila, a kako do toga dolazi pokazale su nam učenice 3.c razreda u svojoj plesnoj točci. Razlog zbunjenosti zbog koje zaboravljamo stvari, može biti i ljubav. Kakve sve dječje ljubavi mogu biti i što zbog nje sve radimo, putem poezije poručili su nam učenici 4.b razreda. Ipak, tu su naši prijatelji i kad gubimo stvari i kad smo zaljubljeni, a kakve nam sve nadimke daju rekao nam je učenik Kristijan Trgovec iz Područne škole Špičkovina.

U priredbi su sudjelovale i naše gimnastičarke: Lada Iveković, Eva Vrgoč, Paula Herceg i Jelena Boić koje su pripremile kratku plesnu točku. Nakon njihove suvremene točke, vratili smo se nekoliko desetljeća unatrag jer su na pozornicu došli naši četvrtaši članovi Dječje folklorne skupine Ansambla Zabok koji su uz pratnju malih tamburaša prikazali „Dječje igre Hrvatskog zagorja“. Kako smo uz glazbu započeli program tako smo ga i završili uz himnu zadruga „Kad se male ruke slože“.

Ovom prigodom posebno se zahvaljujemo na pomoći Društvu Naša djeca Zabok, Policijskoj upravi Zabok, Gimnaziji Antuna Gustava Matoša Zabok, Košarkaškom klubu Zabok i Ansamblu Zabok te svima koji su kupnjom ulaznica pomogli učenicima za sufinanciranje Škole u prirodi te ljetovanju potrebitih učenika u suradnji s Gradom Zabokom i Društvom Naša djeca Zabok. Ukupno je prikupljeno 8.248,00 kuna koje će se iskoristiti za ovu plemenitu svrhu.

Fotografije s humanitarne priredbe možete vidjeti u fotogaleriji.