VolontirAJMO
Autor: Administrator , 22. 8. 2016.

U sklopu volonterskog programa VolontirAJMO nastavlja se provedba projekta „Volonterski centar VolontirAJMO“ kojeg provode Mreža udruga Zagor s partnerima Društvo „Naša djeca“ Zabok, Osnovna škola Ksavera Šandora Gjalskog Zabok, Gimnazija Antuna Gustava Matoša Zabok, Grad Zabok, Grad Pregrada, Općina Krapinske Toplice, Općina Bedekovčina i Krapinsko-zagorska županija. Projekt sufinancira Ministarstvo socijalne politike i mladih u iznosu od 130.000,00 kuna, a provodi se na području Krapinsko-zagorske županije od 01. kolovoza 2016. do 31. srpnja 2017. godine.

U okviru projekta provest će se brojne aktivnosti usmjerene edukaciji, informiranju i promociji volonterstva i njegove dobrobiti. Kroz edukativne programe radit će se na jačanju kapaciteta volontera/ki, organizatora volontiranja, odgojno-obrazovnih ustanova i jedinica lokalne i regionalne samouprave. Projekt Volonterski centar VolontirAJMO omogućit će daljnju razmjenu informacija o ponudi i potražnji volonterskog rada, čime će se nastaviti sa sustavnim i kontinuiranim praćenjem volonterskih aktivnosti za područje županije kroz volonterski servis http://www.volontirajmo.zagor.info.

Provedbom kampanje VolontirAJMO usmjerene podizanju svijesti o lokalnom volontiranju i Potvrdi o stečenim kompetencijama volontiranjem osigurat će se promoviranje vrijednosti volonterstva. Kampanja uključuje dva natječaja, foto natječaj o volonterstvu i volonterskim aktivnostima za područje županije te natječaj Kratki tekst o volonterstvu za srednje škole s područja županije. Najbolji radovi bit će nagrađeni simboličnim nagradama i predstavljeni u zajednici.U sklopu kampanje provest će se i volonterske akcije u zajednici.

Već tradicionalno obilježit će se Međunarodni dan volontera kroz izložbu lokalnih volonterskih akcija s područja Krapinsko-zagorske županije te konferenciju o mogućnostima podizanja svijesti o volonterstvu. Radit će se na uspostavi suradnje organizacija koje se bave volonterstvom na lokalnoj razini kroz primanje novih suradnika u rad Volonterskog centra VolontirAJMO kroz potpisivanje Sporazuma o suradnji u Volonterskom centru VolontirAJMO.