Naši učenici firmanici u nošnjama Ansambla Zabok na Misi zahvalnici
Autor: Administrator , 26. 10. 2016.

Misu zahvalnicu za zemlju, plodove, zdravlje i obitelj u nedjelju, 23. listopada 2016. predvodio je o. Zrinko Nikolić, policijski kapelan Policijske kapelanije „Sv. Nikola biskup“ za policijsku upravu Krapinsko-zagorsku u koncelebraciji sa župnikom Marjanom Culjakom i  vlč. Damirom Ivanekom, župnikom iz Prišlina, koji je za tu prigodu po prvi puta hodočastio sa svojim župljanima u Zabok te su oni svojim skladnim pjevanjem uveličali misno slavlje nedjelje zahvalnice.

Budući da je to bila misa zahvalnica za jesenske plodove, na oltar su prineseni plodovi zemlje i rada ljudskih ruku. Naši učenici, osmaši, svečano obučeni u zagorske narodne nošnje sudjelovali su u prinošenju darova zahvalnosti. Tako obučeni u izvorne i originalne nošnje, zahvaljujući Ansamblu Zabok i voditeljici Senki Jurina, nisu samo ponos naše škole, već i grada!

Brojni plodovi položeni ispred oltara ukrasili su i svetište crkve. Čitavo slavlje proteklo je u duhu zajedništva, zahvalnosti i radosti.

Svima koji su pridonijeli proslavi te svima koji su bili na misi zahvalio je i domaći župnik Marjan te sve pozvao na kratko druženje na trgu uz kolače i sokove.

Dragi učenici naše škole, da ne zaboravimo: “Najbolji način da posvjedočimo svoju zahvalnost Bogu  i čovjeku je upravo taj ako smo spremni učiniti koje dobro djelo darivanja, pomaganja potrebnima ne očekujući ništa zauzvrat.“

Priredila pedagoginja prema članku Darka Fiketa